Fenerbahçe’den Tahkim Kararı!

Takımın güncel harcamaları konusunda, Süper Lig’de birçok takımın gelir ve giderlerinde sorun yaşaması üzerine Fenerbahçe sağlamlaştırmaya gitti. Bundan öncesinde de kulüpte tahkim kararı alınmıştı. Bir sonraki sezonda da tahkime giden Fenerbahçe için bilançoların iyiye gittiği söyleniyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü TFF Tahkim Kurulu’nun 16 milyon Türk Lirası artış kararından sonra TFF’ye itirazda bulundu.

Kulüp Lisans Kurulu kararıyla 257.453.708,- TL olarak belirlenen harcama limitinin 16.000.000 TL’lik artışla 273.453.708,- TL’ye yükselmesinin ardından “Bu rakam Kulübümüzün haklı talebi olan 332.769.635- TL’den çok uzaktır.” açıklamasını yapmıştı.

Birçok kulübünde kararsızlık yaşandığı için, maaş standartlarını düşürmek isteyen takımlar çeşitli kararlar alma yolunda, Avrupa’dan futbolcu getirmek yerine yerli genç oyuncuları alıp bonservis derdinden kurtulan takımlar için bilançonun ne getireceği yıl sonunda belli olacak. Ziraat Bankası ile borçlanan takımlar için birçok reklam kampanyası yapılmıştı. Kararlar doğrultusunda ne geleceği şuan netlik kazanmamış. Kulüpler için genç oyuncuların değerlendirilmesi şans olsa da genç oyuncular bu profesyonellik ile performans yükselmesi beklenirken sonuçlar iç açıcı değil. Türk Futbolcular için takımların borçlanması, genç oyuncular için bir fırsat doğuruyor.

Sitemizde canlı bahis oynamak isterseniz betsilin adresini ziyaret edebilirsiniz.